یک شبه پولدار شدن

در مسیر بمان

یک شبه پولدار شدن واقعیت است یا خواب و خیال؟

مهمترین دیدگاه برای رسیدن به پول اینست که بلند مدت فکر کنید و از ذهنیت یک شبه پولدار شدن خارج شوید.

خوشبختانه افرادی که متوجه می شوند که باید به جای تکیه به بخت و اقبال، خودشان دست به کار شوند و وضعیت پولی خود را بهبود دهند، بلند مدت فکر می کنند و در نتیجه به ذهن و بدن خود اجازه می دهند تا فکر و برنامه ی آنها را به پول تبدیل کند.

 

چرا بلند مدت فکر کردن تو را به پول می رساند؟

چون همه ما تابع قانونی به نام قانون رشد هستیم و هر آنچه در دنیا قرار است به وجود آید نیاز به زمان دارد تا از حالت یک فکر به معادل پولی و ثروت تبدیل شود.

بنابراین اگر به خود اجازه بدهید که روند رشد را طی کنید می توانید بذر فکر خود را به نهال، سپس به درخت و سپس به میوه تبدیل کنید. ولی اگر بخواهید روند رشد را طی نکنید به میوه نمی رسید. یعنی به پولی که انتظار داشتید دست پیدا نمی کنید.

توی کارگاه یکی از بچه ها می گفت من کسب و کارم رو سه هفته بعد از راه اندازی رها کردم چون درآمد مد نظر من را نداشت.

واین در حالی بود که به نظر من کسب و کارش خیلی خوب پیش رفته بود و ایشان توانسته بود حتی تمام محصولات خود را به فروش برساند و جالب اینکه ضرر هم نکرده بود.

ولی از این ذهنیت اطلاع نداشتند که برای رسیدن به پول و ثروت باید روند رشد و تکامل رو طی کرد و هم کسب و کار و هم خود را به بلوغ رساند.

خب! یعنی من باید مدت ها منتظر رسیدن به پول باشم؟

بعضی  از بذر ها مثل ترپ دو هفته ای به نتیجه می رسند ولی بعضی بذر ها مثل سیب سه سال طول می کشد و بعضی به زمان بیشتری نیاز دارند.

لذا توجه داشته باشید که در حال کاشتن چه بذری برای پول و ثروت هستید؟ و چه زمانی برای بلوغ و نتیجه دادن لازم است؟

 

چطور زمان رسیدن به پول را محاسبه کنم؟

برای بیزینس ها متوسط زمان پنج سال را در نظر بگیرید ولی باز هم بیزینس با بیزینس فرق دارد و اگر شما به بلوغ بیزینسی یا پولی رسیده باشید و خودتان را هم خوب بشناسید می توانید متوجه شوید این زمان از پنج سال بیشتر است یا کمتر.

لازم است توجه داشته باشی که زمان واقعی رسیدن به پول معمولا از زمانی که در نظر می گیرید بیشتر است. چون شما برای رسیدن به پول عجله دارید و ناخودآگاه چشم خود را روی خیلی از آیتم ها می بندید و آن ها را به حساب نمی آورید.

 

یک راهکار عملی برای تثبیت تفکر بلند مدت جهت رسیدن قطعی به پول

حتما به افرادی که الگوی تو هستند توجه کن و ببین برای رسیدن به پول چقدر وقت و انرژی گذاشته اند ولی حواست باشه که مسیری که اون ها طی کرده اند رو ببینی، نه فقط شب ظاهر شدن نتیجه را.

 

خلاصه ی بحث یک شبه پولدار شدن

به هر حال اگر می خواهی واقعا به پول برسی و وضعیت مالی و پولی خود را بهتر کنی، تفکر بلند مدت را در پیش بگیر و مسیر خود را تا آخر برو و نیمه ی راه برنگرد.

پول توی مسیر است نه توی یک لحظه ای خاص، بنابراین مهم ادامه دادن در مسیر با ایمان و انگیزه و پشتکار است.

 

شاد، سربلند و توانگر باشی

عبداله حاجی جعفری

موسس و مدیر سایت تکنولوژی ثروت

این مطلب رو می تونید در سایت بیشتر از یک نفر نیز دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید