جوجه اردک های مشاور

جوجه اردک های مشاور

در این زمانی که ویروس کرونا تشدید پیدا کرد و مدارس تعطیل شدند، زندگی بچه ها هم با چالش های زیادی  روبرو شد. چون مدت زمان بسیار زیادی را باید در خانه بگذرانند و امکان رفتن به کلاس های سرگرمی و ورزشی هم وجود ندارد.

وابستگی به تماشای آنلاین:

پسر من هم که کلاس دوم ابتدائی می باشد از این قاعده مستثنا نبود و با برنامه های قبلی و سبک زندگی قبلی نمی شد ادامه داد و هر کاری می کردیم وقتِ پسرم پر نمی شد و بعد از مدتی به فیلم های آنلاین وابسته شده بود و مرتبا پای لپ تاپ بود.

من و مادرش خیلی نگران بودیم که باید چه کار کنیم؟ و از طرفی هم نمی خواستیم که به اینترنت دسترسی نداشته باشد، ولی به هر حال وابستگی خیلی زیاد به اینترنت خوب نیست و قدرت تفکر فرد را به طور کلی از بین می برد و همچنین از زندگی واقعی که بسیار لذت بخش است و بهترین نعمتی است که به ما عطا شده است، محروم می گردد.

بعد از مدتی تصمیم گرفتیم با مشاور، یک جلسه ای بگذاریم و قضیه را حل و فصل کنیم تا ختم به خیر شود.

جوجه اردک های مشاور:

تا اینکه من اتفاقی به جوجه اردک هایی که توی خیابون می فروشند برخوردم و دو تا جوجه اردک زبل به قیمت شانزده هزار تومان خریدم، یک دونه مشکلی، و یک دونه زرد که البته بعد از رشد چند ماهه، نهایتا سفید رنگ خواهد شد.

پسرم بعد از دیدن جوجه اردک ها خیلی ذوق زده شده بود و بسیار خوشحال بود که سر از پا نمی شناخت. آنقدر در دنیای جوجه اردک ها غرق شده بود که برای من هم خیلی عجیب بود.

صبح خیلی زود بیدار می شد، به آب و دان جوجه ها سرکشی می کرد، باهاشون بازی می کرد و اون ها رو سوار ماشین های اسباب بازی می کرد و توی خونه دور می زدند. و از غذای خودش برای جوجه ها می ریخت و در کل کاملا با هم زندگی می کردند و عشق می کردند.

به همین راحتی مشکلِ وابستگی به فیلم های آنلاین توسط جوجه اردک ها حل شد و من و خانمم فراموش کردیم که قرار بود یک جلسه با مشاور داشته باشیم.

به همین خاطر اسم جوجه اردک ها را گذاشتیم، جوجه اردک های مشاور.

دوست عزیز، هیچ وقت دنبال راه حل های پیچیده نباشید، هر موضوعی همیشه یک راه حل خیلی آسانی دارد که اتفاقا دم دست شماست و منتظر است تا آن را انتخاب کنی.

 

به وجود داشتن راه حل های ساده باور داشته باشیم:

دوست من، در حوزه بهبود پولی و مالی و نهایتا کسب ثروت، راه حل ها، از راه حل جوجه اردک هم ساده تر هستند به شرطی که باور کنیم پول فراوان است، نعمت فراوان است، نعمت و پول در همین نزدیکی انتظار ما را می کشند که آن ها را انتخاب کنیم.

اگر باور کنیم پس آن راه حل ها را می بینیم ولی اگر باور نکنیم به هیچ وجه وارد زندگی ما نمی شوند، اگر چه بسیار نزدیک باشند.

 

 

در ویدئوی درآمد روانی در سایت تکنولوژی ثروت نیز توضیح داده ام که حتی با لبخند زدن می توانی درآمد خود را زیاد کنی و حس خوبی به خودمون و به مشتری بدهیم و درآمد روانی خود را به شدت بالا ببریم.

چرا یک بچه چهار پنج ساله با بازی کردن با اسباب بازی ها و گذاشتن ویدئوی آن روی یوتیوب به درآمد چند میلیون دلار در سال می رسد ولی یک نفر که دکترا گرفته باید مدرک خود را صد جا ببرد تا بتواند کاری پیدا کند البته اگر بتواند پیدا کند.

چون یک نفر قبول دارد راه حل ساده ای برای پول درآوردن هست ولی دیگری به هر دلیلی فکر می کند برای پول داشتن و حداقل درآمد در زندگی حتما باید کار عجیب غریبی انجام داده یا آپولو هوا کند.

نتیجه گیری:

دوست عزیز من، پس داستان جوجه اردک ها یادمون باشه و بدونیم که برای هر موضوعی راه حل های ساده ای انتظار ما را می کشند که آن ها را انتخاب کنیم. نه یک راه حل ساده بلکه راه حل های ساده.

شاد، سربلند و توانگر باشید

عبداله حاجی جعفری

مربی و مدرس بهبود مالی

موسس سایت تکنولوژی ثروت

لینک مطلب در سایت بیشتر از یک نفر

دیدگاهتان را بنویسید