چگونه در شغل خود پولدار شویم؟

چگونه در شغل خود پولدار شوم؟

داستان اثرات آموزش توی نتیجه گرفتن خودم رو تعریف می کنم و در آخر نتیجه گیری می کنم که برای هر موفقیتی چه مدیریت، چه فروشندگی و چه موفقیت پولی و مالی، آموزش می تواند نتایج را چندین برابر کند.

داستان خودم از قدرت آموزش

سال ها پیش در شرکتی مشغول به کار بودم و خدا را شکر کارها خیلی خوب پیش می رفت تا اینکه بعد از مدتی به ذهنم رسید که اگر یک وقت بخواهند به من پیشنهاد بدهند که چند نفر را سرپرستی کنم، چه خاکی باید به سرم بریزم؟

دلیلش این بود که من مهندسی خونده بودم و از مدیریت هیچ چیز نمی دونستم و برای من خیلی سخت بود که غیر از خودم، بخواهم مسوولیت کار چند نفر دیگر را به عهده بگیرم و جوابگوی کار و عملکرد آن ها هم باشم. حتی بعضی مواقع به سرم می زد که کارم را عوض کنم و جایی برم که مسولیت کمتری داشته باشه.

بالاخره چه کار کردی؟

به هر حال بعد از مدتی شروع کردم به مطالعه کردن در مورد علم مدیریت و آگاه شدن بیشتر در این زمینه، تا ببینم با این غول عجیبِ مدیریت چطور باید کنار اومد. یعنی اصلا می شه کنار اومد یا باید ازش فرار کرد. چون بعضی ها رو می دیدم که به خاطر این مسولیت، کار رو رها می کنند یا به پستی پایینتر کوچ می کنن.

البته افرادی هم بودند که برای گرفتن پست های مدیریتی به هر آب و آتیشی می زدند

آیا تونستی از پسِش بربیای؟

بعد از مدتی، فید بک های بقیه نشون می داد که نه تنها در کارم موفق بوده ام بلکه تیم ما بسیار شاخص عمل می کرد و خدا را شکر زبانزد بقیه بودیم.

توجه: من همزمان هم یاد می گرفتم و هم اجرا می کردم. ولی اغلب دانشجوها فقط یاد می گیرن و خبری از اجرا و اقدام نیست.

من هم روی خودم سرمایه گذاری می کردم و هم روی اعضای تیمم.

من که دیدم یادگرفتن اصولی کارها اینقدر عالی جواب میده، تصمیم گرفتم ام بی ای بخونم. با اینکه شرایط کاری بسیار سختی داشتم ولی تصمیمِ خودم رو عملی کردم و تلاش کردم روی خودم بیشتر سرمایه گذاری کنم.

زمانی که من مشغول کارهای خودم بودم و شرکت را ترک کرده بودم مرتبا مدیران شرکت با من تماس می گرفتند که اگر امکان همکاری مجدد وجود داشت اون ها رو مطلع کنم و حتی پیشنهاد سه رده سازمانی بالاتر را هم به من دادند چون می گفتند هر کاری که قبلا کرده بودی ما میخواهیم که همانها را در سطحی بالاتر تکرار کنی.

به هر حال نتایجی که مجددا حاصل شد بسیار خیره کننده و از نظر رقبای ما در سطح کشور، بسیار عجیب غریب بود.

همه ی این ها نتیجه ی مطالعه و آموزش بود و من چند صد برابرِ پولی که روی خودم سرمایه گذاری کرده بودم در مدت بسیار کوتاهی به دست آوردم.

این ها چه ربطی به بهبود مالی و پولی داره؟

اگر می خواهی وضع مالی و پولی خودت رو بهبود بدهی یا متحول کنی می تونی روی خودت سرمایه گذاری کنی و در این حوزه بیشتر آگاهی کسب کنی و آن را بکار بگیری.

من هفت مورد از مهارت هایی که کمک می کنه بتونی آینده ی مالی و پولی خودت رو بهبود بدی و متحول کنی، ارائه می کنم تا شما بتونید با دید بازتری تصمیم سازی های مالی خود رو انجام بدی.

هفت مهارت ارزشمند برای اینکه در شغل خودت پول پارو کنی:

۱- چهارراه پولسازی

۲- درآمد روانی

۳- بهبود حلقه ی موثر

۴- افزایش منابع درآمدی

۵- معجزه ی پس انداز

۶- درآمد غیرفعال

۷- استقلال مالی

 

این داستان ادامه دارد …

اگر درآمد و پول بیشتری می خواهی، روی خودت سرمایه گذاری کن و در حوزه بهبود مالی مرتبا آموزش ببین و اجرا کن. مطمئن باش از نتیجه شگفت زده می شی.

اگر سوال یا ابهامی داری حتما در قسمت دیدگاه با ما در میان بگذار

شاد، سربلند و توانگر باشی

عبداله حاجی جعفری

مربی بهبود مالی

موسس سایت تکنولوژی ثروت

 

دیدگاهتان را بنویسید